poniedziałek, 16 lutego 2015

Wege hot dog

Nie jest to typowy hot dog, jednak z pewnością zadowoli każdego roślinożercę i nie tylko. Kiełbaska jest sojowa. Naprawdę jestem zdania, że tego typu zastępniki mięsa są coraz lepszej jakości i mają coraz lepszy smak. Dlatego staram się apelować do wszystkich mięsożerców, aby przełamali swoje nawyki i próbowali chociaż częściowo zastępować mięsne, niezdrowe kiełbasy i wędliny zdrowszymi odpowiednikami. Mój hot dog to WEGE hot dog, a więc bez dużej ilości warzyw się nie obędzie. A żeby nie było aż tak zdrowo i kolorowo, wyjątkowo dorzuciłam zwykłą pszenną bułkę. Byle nie za często, od czasu do czasu każdemu się należy.

Składniki:

1 podłużna pszenna (lub jakakolwiek inna) bułka
1 sojowa kiełbaska (u mnie była biała kiełbasa Polsoji)
kilka plasterków wędzonego tofu
kilka plasterków pieczarek
nieaktywne płatki drożdżowe
dowolne warzywa: sałata, kiełki, pomidor, ogórek, awokado


Piekarnik rozgrzej do 180°C. Bułkę przekrój na połówki, połóż na nich plasterki wędzonego tofu i pieczarek, a następnie posyp je płatkami drożdżowymi. Wstaw bułeczki do piekarnika i zapiekaj ok. 7-10 min, aż będą lekko chrupiące. Rozgrzej patelnię grillową i usmaż kiełbaskę. Przygotuj warzywa. Wyjmij bułki z piekarnika. Złóż gotowe połówki razem, a do środka dodaj warzywa i kiełbaskę. 

Smacznego!

1 komentarz:

  1. Też uważam, że kiełbaski i parówki sojowe są coraz lepszej jakości. Twoja wersja hod doga wygląda bardzo apetycznie :)

    OdpowiedzUsuń

Witam! Miło mi Ciebie gościć, proszę o wyrażenie swojej opinii na temat aktualnego posta. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

TOP